Publicerad: 23 november 2020

Kontaktpersoner, internetbaserat stöd och behandling

Kontaktuppgifter till regioner som arbetar med internetbaserat stöd och behandling.

Nationellt programråd

Kontaktpersoner till nationella programrådet för e-tjänster, Inera

Blekinge

Omorganisation pågår och det är i nuläget oklart vem som ska vara kontaktperson. Tillsvidare hänvisas till avdelningen för e-tjänster, telefon 072-880 4454.
etjanster@regionblekinge.se

Dalarna

Björn Olars
1177.e-tjanster@regiondalarna.sebjorn.olars@regiondalarna.se

Gotland

Gunnar Ramstedt
gunnar.ramstedt@gotland.se

Gävleborg

Ida Kedling
Telefon: 073-076 54 80
ida.kedling@regiongavleborg.se

Halland

Anna.A.Thelin
Anna.A.Thelin@regionhalland.se

Daniel Tennevi
Daniel.tennevi@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Bo Karlsson
Telefon: 063-14 76 40
bo.karlsson@regionjh.se

Jönköping

Kerstin Engkvist, kerstin.engkvist@rjl.se

Fredrik Sargren 
Telefon: 036-32 40 35
fredrik.sargren@rjl.se

Kalmar

Per Birkerud
Telefon: 0480-847 38
per.birkerud@regionkalmar.se

Kronoberg

Mona Lindqvist
mona.lindqvist@kronoberg.se

Norrbotten

Catharina Nordin
Catharina.Nordin@norrbotten.se

Skåne

Margareta Davegård
sob@skane.se

Elin Andersson
sob@skane.se

Bo Lindholm
sob@skane.se

Stockholm

Ewa Mannerstråle
sob.hsf@sll.se

Linda Ahlqvist
linda.ahlqvist@sll.se

Sörmland

Katarina ForsbergKatarina.forsberg@regionsormland.se

Uppsala

Jenny Ulander
jenny.ulander@regionuppsala.se

Värmland

Birgitta Hjerpe
Telefon 054-61 42 88
birgitta.hjerpe@regionvarmland.se

Västmanland

Åsa Häggblad
Telefon: 021-17 54 02
asa.haggblad@regionvastmanland.se

Västerbotten

Karin Gebart-Hedman
karin.gebart.hedman@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Anita Danielsson
Telefon: 070-684 52 66
anita.danielsson@rvn.se

Västra Götaland

Tommy Skjulsvik
Telefon: 076-940 28 70
tommy.skjulsvik@vgregion.se

Örebro

Susanne Claesson
Telefon: 019-602 62 13
susanne.claesson@regionorebrolan.se

Fredrik Holländare
Telefon: 073-760 07 00
fredrik.hollandare@regionorebrolan.se

Östergötland

Joakim Ekberg
joakim.ekberg@regionostergotland.se

Informationsansvarig

  • Anna Östbom
    Handläggare

Kontakt

Har du en fråga med anledning av det pågående virusutbrottet?

Titta först på våra frågor och svar som finns här på webbplatsen.

Covid-19 och det nya coronaviruset








Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!