Publicerad 19 januari 2022

Kontaktpersoner i regioner KPP

KPP-kontaktpersoner har utsetts av samtliga regioner.

Samverkansgrupp för uppföljning och analys

Sandra Stern
sandra.stern@kronoberg.se

Kontaktpersoner regioner KPP

Region Blekinge

Annelie Cedergrenannelie.cedergren@regionblekinge.se

Region Dalarna

Henrik Sundell
henrik.sundell@ltdalarna.se

Region Gotland

Mats Englundmats.englund@gotland.se

Region Gävleborg

Birgitta Flodin
birgitta.flodin@regiongavleborg.se

Region Halland

Simon Lindroossimon.lindroos@regionhalland.se

Region Jämtland Härjedalen

Roland Ylander
roland.ylander@regionjh.se

Region Jönköping

Mariette Andersson
mariette.andersson@rjl.se

Region Kalmar län

Christine Lokrantz
christine.lokrantz@regionkalmar.se

Region Kronoberg

Anna Johansson
anna.j.johansson@kronoberg.se

Region Norrbotten

Thomas Karlsson
thomas.karlsson@norrbotten.se

Region Skåne

Jan Steen
jan.steen@skane.se

Region Stockholm

Irene Wester
irene.wester@sll.se

Region Sörmland

Carina Liljeholm
carina.liljeholm@regionsormland.seKPPgruppen@regionsormland.se

Region Uppsala

Pernilla Öhngren
pernilla.ohngren@regionuppsala.se

Region Värmland

Hans Carlsson
hans.carlsson@regionvarmland.se

Region Västerbotten

Per Sehlin
per.sehlin@regionvasterbotten.se

Region Västernorrland

Krister Jansson
krister.jansson@rvn.se

Region Västmanland

Anne Kronander
anne.kronander@regionvastmanland.sekpp-gruppen@regionvastmanland.se

Region Västra Götaland

Lars Levin
lars.levin@vgregion.se

Region Örebro

Jenny Gref
jenny.gref@regionorebro.se

Region Östergötland

Rolf Wiklund
rolf.wiklund@regionostergotland.se

Informationsansvarig

  • Jan Sölch
    Samordnare

Kontakta oss

Kontaktformulär SKR