Publicerad 8 april 2021

Kontakter Hälso-och sjukvårdsbarometern

Sveriges Kommuner och Regioner, SKR, samordnar Hälso- och sjukvårdsbarometern. Kontaktpersoner på SKR är Sofia Tullberg.

Kontaktpersoner regioner

Samtliga regioner är med i undersökningen och varje region har en kontaktperson.

Blekinge

Anne Nilsson
anne.nilsson@regionblekinge.se

Dalarna

Leo Musikka
leo.musikka@regiondalarna.se

Gotland

Johan Weimer johan.weimer@gotland.se

Gävleborg

Johanna Alfredsson johanna.alfredsson@regiongavleborg.se

Halland

Anders Thorstensson
Anders.Thorstensson@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Carl Persson
carl.persson@regionjh.se

Jönköping

Andreas Persson
andreas.persson@rjl.se

Kalmar

Pär Eriksson
par.eriksson@regionkalmar.se

Kronoberg

Annelie Roubert
Anneli.roubert@kronoberg.se

Norrbotten

Sofia Reinholdt
sofia.reinholdt@norrbotten.se

Marianne Öhman
marianne.ohman@norrbotten.se

Skåne

Tommy Krizsan tamas.krizsan@skane.se

Stockholm

Thomas Emilsson
thomas.emilsson@sll.se

Sörmland

Anna Ekholm
anna.ekholm@regionsormland.se

Uppsala

Claudio Troncoso
claudio.troncoso.munoz@regionuppsala.se

Värmland

Per-Arne Brandberg
per-arne.brandberg@regionvarmland.se

Västerbotten

Anneli Hägglund
anneli.hagglund@vll.se

Västernorrland

Antonia Bergström
antonia.bergstrom@rvn.se

Västmanland

Lotta Rajahalme
lotta.rajahalme@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Andrea Fridlizius
andrea.fridlizius@vgregion.se

Örebro

Carina Persson
carina.persson@regionorebrolan.se

Östergötland

Anders Tennlind
anders.tennlind@regionostergotland.se

Informationsansvarig

  • Sofia Tullberg
    Chef

Kontakt

Kontakta SKR

Har du en fråga med anledning av det pågående virusutbrottet?

Titta först på våra frågor och svar som finns här på webbplatsen.

Covid-19 och det nya coronaviruset