Publicerad 15 september 2021

Kontakt regionala utvecklingsledare i länen, social omsorg och stöd

Blekinge

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@ltblekinge.se

Dalarna

Maria Högkvist
maria.hogkvist@ltdalarna.se

Gotland

Ia Lönngren
0498-26 84 81ia.lonngren@gotland.se

Gävleborg

Karin Tillberg Mattsson
karin.tillberg.mattsson@regiongavleborg.se

Halland

Kristina Priver
kristina.priver@regionhalland.se

Jämtland

Elin Ring
elin.ring@regionjh.se

Jönköping

Anna Jonsson
anna.e.jonsson@rjl.se

Josefin Axelsson
josefin.axelsson@rjl.se

Kalmar

Anna Rosell
Anna.Rosell@kfkl.se

Kronoberg

Erika Lagergren
erika.lagergren@kronoberg.se

Norrbotten

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne

Saera Khan
saera.khan@kfsk.se

Stockholm

Stockholms stad

Karin Nordmarkkarin.nordmark@stockholm.se

Nordost

Josefin Bernhardsson
Josefin.Bernhardsson@founordost.se

Nordväst

Sofi Hedman
sofi.hedman@sollentuna.se

StorSthlm

Tina Trygg
tina.trygg@storsthlm.se

Sörmland

Camilla Hesselbäck
camilla.hesselback@fou.sormland.se

Uppsala

Carina Lodén
Carina.loden@regionuppsala.se

Geli Lytter
geli.lytter@regionuppsala.se

Värmland

Birgitta Svensson
birgitta.svensson@kau.se

Västerbotten

Nanna Forsgren
nanna.forsgren@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Maja Carlssonmaja.carlsson@kfvn.se

Västmanland

Susanne Holmsten
076-496 90 57
Susanne.holmsten@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Boråsregionen

Anna Boman Gottfridsson
anna.boman.gottfridsson@borasregionen.se

Fyrbodal

Jenny Brunsten
jenny.brunsten@fyrbodal.se

Lis Palm
lis.palm@fyrbodal.se

Göteborgsregionen (GR)

Åsa Fritzsonasa.fritzson@goteborgsregionen.se031-335 52 35

Skaraborg

Karin Ahlqvist
karin.ahlqvist@skaraborg.se0500 - 497207

Örebro

Tarja Nordling
tarja.nordling@regionorebrolan.se 019-602 63 47

Östergötland

Ann Henriksson
ann.henriksson@norrkoping.se

Informationsansvarig

  • Marta Nannskog
    Handläggare

Kontakt

Kontakta SKR

Har du en fråga med anledning av det pågående virusutbrottet?

Titta först på våra frågor och svar som finns här på webbplatsen.

Covid-19 och det nya coronaviruset