Publicerad: 4 maj 2020

Kontakt regionala utvecklingsledare

Blekinge

Martina Olsson,
(mejladress publiceras inom kort)

Dalarna

Hanna Lundgren, hanna.lundgren@borlange.se

Agneta Haraldsson, agneta.haraldsson@ltdalarna.se

Gotland

Shanti Gustafsson, shanti.gustafsson@gotland.se

Gävleborg

Pernilla Spåls, pernilla.spals@lansstyrelsen.se

Halland

Regina Lindahl, regina.lindahl@varberg.se

Jönköping

Nina Åkerlund,nina.akerlund@ju.se

Jämtland

Liselott Åsberg,liselott.asberg@ostersund.se

Kronoberg

Anders Fransson, anders.fransson@kronoberg.se

Kalmar

Marie Stjernström marie.stjernstrom@hultsfred.se

Norrbotten

Helena Asklund, helena.asklund@kfbd.se

Sörmland

Elisabeth Andersson, elisabeth.b.andersson@fou.sormland.se

Lina Larsson, lina.larsson@fou.sormland.se

Stockholm

Kari Rooth, kari.rooth@storsthlm.se

Skåne

Linda Leveau, linda.leveau@kfsk.se

Uppsala

Geli Lytter, geli.lytter@regionuppsala.se

Västra Götaland

Tove Corneliussen, tove.corneliussen@trollhattan.se

Värmland

Madeleine Andersson, madeleine.andersson@kau.se

Västerbotten

Chrystal Kunosson, chrystal.kunosson@regionvasterbotten.se

Västmanland

Sofia Hedvall, sofia.hedvall@regionvastmanland.se

Västernorrland

Anneli Okerman,anneli.okerman@kfvn.se

Örebro

Maria Höög, maria.hoog@karlskoga.se

Östergötland

Johanna Palmstierna, johanna.palmstierna@linkoping.se

Informationsansvarig

  • Kerstin Wanhatalo
    Handläggare

Kontakt

Har du en fråga med anledning av det pågående virusutbrottet?

Titta först på våra frågor och svar som finns här på webbplatsen.

Covid-19 och det nya coronaviruset








Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!